Rusofóbne šialenstvo opantalo Európu. Amerikanofilní politici s nevýslovným nadšením využívajú krízu na Ukrajine s cieľom dotiahnuť ešte viac vojakov do východnej Európy vrátane Slovenska. Už sa nevedia dočkať vojny, zástupnej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou (do posledného Ukrajinca a samozrejme mimo územia USA a západnej Európy). Naviac nás strašia ruskými raketami, ktoré by „dostrelili aj na Slovensko“, tvrdí minister obrany. Z toho medzi riadkami „jednoznačne“ vyplýva že Rusi zaútočia na Slovensko. Samozrejme že je to absolútna hlúposť.
Strašenie vojnou s Ruskom je podľa mňa úbohé a trápne. Rusko vojnu nechce, nepotrebuje. A vojna s krajinou NATO by bolo úplné šialenstvo. Dokonca i samotní Poliaci necítia ohrozenie zo strany Ruskej federácie – poľský prezident Duda: „Rusko- ukrajinská kríza nepredstavuje priamo vojenskú hrozbu pre Poľsko“. Podobne i maďarský minister obrany necíti bezprostredné ohrozenie Maďarska a nechce ďalších vojakov NATO na svojom území. To dáva zmysel.
Rozpočet Ruska verzus NATO- pomer cca 1 : 17. Pustili by ste sa do vojny s krajinou NATO sám jeden jediný osamotený proti 17-násobnej presile?? Samozrejme že nie. Pán Valášek i pán Naď si však myslia niečo iné a večer sa asi boja zhasnúť aby ich v noci neprepadli Rusi, za každú cenu sa dožadujú vojakov NATO na Slovensku: „Odmietnuť jednotky NATO by bolo hlúpe“ (Valášek). Prečo hlúpe? Kvôli rusofóbnej duševnej poruche?
Slovensku ako členskej krajine NATO nehrozí bezprostredný útok z Ruskej federácie. Ešte raz páni: 1 je menej ako 17! Pán progresívny Valášek patrí do skupiny rusofóbnych strašiakov – ako pán minister obrany Ukrajiny Reznikov, ktorý dokonca varoval Nemecko že „cieľom Moskvy môže byť obnova východného Nemecka“. Tak vidíte že zákon o potrebe povinného vyšetrenia psychickej spôsobilosti politikov vykonávať svoju funkciu má zmysel nielen na Slovensku.,
USA majú vo zvyku skupovať kolónie a nemajú pri tom žiadne zábrany. Cena je rôzna. Bohužiaľ Slovensko sa vo výpredaji ponúka za 100 miliónov eur. To je cena za premenu Slovenska na kolóniu USA s vojenskými základňami.
Keď chceli USA získať vojenský vplyv a „obsadiť“ Španielsko podpísali v roku 1953 Madridský pakt, ktorý garantoval americkej armáde, letectvu a námorníctvu základne výmenou za hospodársku „pomoc“ vo výške dvoch miliárd dolárov (v tej dobe to boli slušné peniaze, nie ako dnes). Pakt bol dohodnutý s Francom, ktorý pár rokov predtým veľmi dobre vychádzal s Adolfom Hitlerom. Arogantným USA nevadila ani fašistická minulosť diktátora, stal sa novým priateľom a spojencom USA. Ponaučenie – USA sa spriahnu aj s fašistami pokiaľ z toho majú profit ( foto Eisenhower – Franco) Španielsko nakoniec vstúpili do NATO až v roku 1982 (v roku 1986 sa tam konalo referendum o zotrvaní v pakte ). O tom že zostať v NATO nie je večná nevyhnutnosť svedčí i fakt že Francúzsko z NATO v roku 1966 vystúpilo a vrátilo sa do NATO až v roku 2009. Takže i prípadné referendum a vystúpenie z NATO nie je nič nové a nič mimoriadne.
Ďalší príklad rozširovania koloniálneho vplyvu USA možno spomenúť 50. roky 20. storočia kedy USA chceli získať vplyv v severnej Afrike- vznikla dohoda s Etiópiou, ktorá zase túžila po prístupe k moru- a dovtedy samostatnú Eritreu s požehnaním USA obsadila Etiópia. USA za to dostali od Etiópie námornú základňu na pobreží. Celkom výhodná spolupráca, Etiópia anektovala Eritreu a USA si tam mohli zriadiť vojenskú základňu. Eritrea sa následne znova osamostatnila až v roku 1993.
Všetko čo USA robia, konajú len pre svoje záujmy. Manipulujú, podplácajú, zavádzajú, podporujú a ochraňujú stredoveké totality typu Saudskej Arábie… Môže mať takáto krajina dlhodobo rešpekt? Nebyť zbraní, kúpených politikov, predajných médií, falošných mimovládok určite by vplyv USA v Európe nebol tak zásadný. Som presvedčený o tom, že by sa nám na Slovensku a v Európe dýchalo a žilo lepšie bez kurately USA i NATO.